כמה קרטונים צריך למעבר דירה?

תוכן העניינים זמין בלחיצה 🚚

כמות הקרטונים הנדרשת למעבר דירה תלויה במספר גורמים, ביניהם גודל הדירה, כמות החפצים והרהיטים, וסוג האריזה. ישנן נוסחאות שונות לחישוב מספר הקרטונים, אך רובן מתבססות על הערכה כללית של נפח התכולה.

ההערכה הנפוצה היא שלדירת חדר אחד נדרשים בין 10-15 קרטונים בגודל בינוני (כ-60 על 40 ס"מ). לדירת שני חדרים מומלץ להכין כ-20-30 קרטונים, ואילו לדירת שלושה חדרים נדרשים לרוב בין 30-45 קרטונים. עבור דירות גדולות יותר או בתים פרטיים, מספר הקרטונים הנדרש יכול להגיע ל-60 ואף יותר.

יחד עם זאת, חשוב להתאים את סוג וגודל הקרטונים לחפצים הספציפיים שיארזו בהם. למשל, ספרים כבדים עדיף לארוז בקרטונים קטנים יותר כדי שלא יהיו קשים מדי להרמה. לעומת זאת, פריטים גדולים כמו מצעים ומגבות ניתן לדחוס בקרטונים גדולים. בגדים תלויים מומלץ להעביר במתלים מיוחדים או בשקיות ניילון כדי למנוע קמטים.

לא לשכוח חומרי אריזה וקופסאות מיוחדות

בנוסף לקרטונים הרגילים, יש להצטייד גם בקופסאות מיוחדות וחומרי אריזה נוספים. קופסאות קשיחות עם מחיצות קרטון מתאימות לאריזת כלי בית שבירים כמו כוסות, צלחות וסכו"ם.

לפריטים עדינים במיוחד כדאי להשתמש בקופסאות פלסטיק עם מכסה. חומרי ריפוד כמו נייר עיתון, בועות אוויר וסלוטייפ רחב הם בגדר חובה לאריזה בטוחה ויעילה. החדשות הטובות הן שניתן להשתמש בחומרי האריזה הללו כמה פעמים ולשמור אותם במחסן עד המעבר הבא, או פשוט לבקש מחברים ובני משפחה שילוו לכם אותם.

איפה משיגים קרטונים?

חברות הובלה מקצועיות מספקות לרוב את הקרטונים כחלק משירותי האריזה שלהן. עם זאת, במקרה של מעבר עצמאי, ניתן לרכוש קרטונים חדשים בחנויות לחומרי בניין או אספקה משרדית. אפשרות נוספת היא לחפש בקבוצות ייעודיות ברשתות חברתיות קרטונים יד שנייה ששימשו למעברים קודמים ונמסרים בחינם או במחיר סמלי.

כפי שניתן להבין, כמות הקרטונים הנדרשת למעבר דירה משתנה בהתאם לגודל הדירה וכמות התכולה, אך ניתן להעריך אותה על סמך מספר כללים ונוסחאות. מומלץ להצטייד בכמות גדולה מעט מהצפוי, שכן תמיד עדיף שיישארו קרטונים מאשר שיחסרו. בחירת הקרטונים המתאימים וחומרי האריזה הנלווים תבטיח העברה בטוחה ומסודרת של כל החפצים אל הדירה החדשה.

בוכריס הובלות - הובלות דירה

בחירת קרטונים ושימוש נכון – כל מה שצריך לדעת

בחרו קרטונים עשויים מחומרים איכותיים ועמידים. קחו בחשבון שקרטונים ממחוזרים עלולים להיות דקים וחלשים יותר, ולכן מומלץ להימנע מהם. באופן עקרוני, ניתן לרכוש קרטונים חדשים בחנויות אריזה, בחנויות כלי בית ובחברות הובלות. כמו כן, ניתן גם למצוא קרטונים משומשים בחינם בחנויות רהיטים, סופרמרקטים וחברות שונות.

מומלץ לכתוב על כל קרטון את תוכנו, כך שתוכלו בקלות למצוא את מה שאתם מחפשים לאחר המעבר. מעבר לכך, השתמשו בנייר אריזה או בדים רכים כדי להגן על חפצים שבירים במהלך ההובלה. לאחר מכן, מלאו את הקרטונים עד הסוף כדי למנוע מהחפצים לזוז בתוכם. לבסוף, סגרו את הקרטונים היטב בעזרת נייר דבק או סרט הדבקה.

לא עוברים דירה בלי קרטונים מתאימים!

בחירת קרטונים נכונה היא צעד חשוב בהבטחת מעבר דירה או משרד מוצלח. הקפדה על הטיפים שהוזכרו לעיל תעזור לכם לבחור קרטונים איכותיים וחזקים שיגנו על חפציכם לאורך כל תהליך המעבר.

מטבע הדברים, קרטונים משמשים לאריזה והובלה של כל חפציכם, החל מבגדים וספרים ועד ריהוט ומכשירים חשמליים. בחירת קרטונים לא נכונה עלולה להוביל לנזקים, שבירות ואף אובדן חפצים יקרים. אז בניגוד לשאר ההוצאות שכרוכות במעבר דירה, קרטונים הם לא המקום לנסות לחסוך בכסף.

לייעוץ והצעת מחיר
דילוג לתוכן